Uprawa cebuli ciechanów

Ziemia roślin

Rośliny doniczkowe są moją manią. Mam ich w budynku nadzwyczaj dużo. Sporą ilość mojej kolekcji pochłaniają storczyki (jest ich blisko dwudziestu). Posiadam również drzewko mandarynkowe, które sowicie obdarza mnie owocami. Stanowi ładną dekorację parapetu. 
W ostatnim czasie zakupiłam i rozpoczęłam pielęgnować rośliny owadożerne. Zamówiłam je od osoby, która ogłosiła się na jakimś portalu społecznościowym. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę. Roślinki doszły urodziwe, piękne i wnet dałam im nowe domki. W kolorowych doniczkach zamieszkały tłustosze, dzbaneczniki i jedna muchołówka.
Od roku jestem właścicielką działki w ogródkach działkowych i, gdy tylko nadejdzie wiosna, zmierzę się z uprawą warzyw polowych. Nie czyniłam tego przenigdy przedtem, lecz mam nadzieję, że nie jest to ciężkie. Wszak nie może przewyższyć mnie uprawa cebuli – to byłby cios poniżej pasa. Najbardziej cieszę się na myśl, iż już niedługo wysieję nasiona pomidorów do doniczki, a następnie włożę do gruntu. Te czerwone kulki to moje ulubione warzywa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap